Ayla Algan’ın vefatı ünlü isimleri yasa boğdu

Uzun süredir gözlerden uzak bir yaşam süren tiyatro ve sinema oyuncusu Ayla Algan, geçirdiği beyin kanaması sonucu 86 yaşında hayatını kaybetti.

Usta sanatçının ölümünün ardından ünlü isimler sosyal medyadan duygularını paylaştı.

BEHZAT UYGUR

“Evinin duvarında asılıydı bu fotoğraf, dayanamayıp izin alıp çekmiştim. O da veda etti, aklımda en çok da siyah beyaz yıllardan kalan, gözünden süzülen yaşlarla söylediği Fransızca şarkıyla…”

GÜLBEN ERGEN

“Hep iyi gelirdi izlemek, dinlemek, görmek. Hani vardır ya görünce iyi hissettiğin insan. O Ayla Algan’dı işte. Gülümsemesi, mütevazi duruşu, bilgelik dolu olgunluğuyla hiç unutmayacağım sizi değerli Ayla Algan’ımız.”

MUSTAFA SANDAL

“Atatürk benim için medeniyettir’ sözleriyle hafızlarımıza kazınan, değerli oyuncu Ayla Algan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dilerim.”

YEŞİM SALKIM

“Nasıl üzgünüm anlatamam. Ayder yaylasındaki o keyifli anılarımız, Asos… Ah Ayla ablacığım… Büyük ses, büyük değer huzurla uyu.”

SABAHAT AKKİRAZ

“Sevgili Ayla Algan ile çok konser paylaştık hem Türkiye’de hem Avrupa’da… Güzel insanların hakka yürümesi yüreğimi derinden yaralıyor. Işıklarda uyu Ayla Abla…”

NEDİM SABAN

“Çok acı bir kayıp”

AYŞEGÜL ALDİNÇ

“Ah güzel Ayla Algan…”

DENİZ SEKİ

“Büyük usta Ayla Algan’ı kaybetmişiz. Çok üzgünüm. Bambaşka bir kadındı. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

“Huzurla uyuyunuz Ayla Hanım… İçten oyunculuğunuz, yürekten söylediğiniz şarkılarınız unutulmaz…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir