Brooke Shields’ten ilk film itirafı: 11 yaşındayken öpüşmeye zorlandım

Henüz 11 aylık bir bebekken ilk kez reklam kampanyalarında yer almaya başlayan Brooke Shields, 11 yaşındayken “Pretty Baby” (Güzel Bebek) filminde ilk başrolünü oynamış, 1980’deki The Blue Lagoon (Mavi Göl) ve 1981’deki “Endless Love” (Sonsuz Aşk) filmlerinde başrolde yer aldığındaysa daha reşit bile olmamıştı.

Shields, 1978 yılında “Pretty Baby” (Güzel Bebek) adlı filmle aynı adı taşıyan belgeselde ilk öpüşmesinden bahsetti.

ÖPMEK ZORUNDA KALDI

Shields, “Pretty Baby” filmindeki senaryo gereği o dönem 27 yaşında olan rol arkadaşı Keith Carradine’i öpmek zorunda kaldığını açıkladı. Ünlü isim, film yönetmeni Louis Malle’in öpüşürken çektiği surattan hayal kırıklığına uğradığı anı hatırladı.

Ünlü oyuncu, annesi Teri Shields’ın sahneyi izlediği sırada Carradine’ın kendisine “Biliyor musun? Bu sayılmaz. Bunların hepsi uydurma” diyerek güvence verdiğini belirtti.

“BU ANI ÖNE ÇIKARMAK İSTEDİM”

Belgeselin yönetmeni Lana Wilson, “Bu, öne çıkarmak istediğim bir an. Çünkü, çocuk Brooke oynadığı rolün farkında olsa bile, ben ’29 yaşındaki bir adamı öpmek zorunda kalan 11 yaşında bir kız’ diye düşünmeden edemiyorum” sözleriyle ifade etti.

Wilson sözlerine şöyle devam etti:

Bu kaçınılmaz olsa da gerçek. Ve bunun etkisi de gerçek. 11 yaşındaki Brooke, bu anın çekimleri sırasında rahatsızlığını dile getirdi, ancak yönetmen tarafından ciddiye alınmadı.

KIZI ÇOCUK İSTİSMARI OLARAK NİTELENDİRDİ

Öte yandan Brooke Sihelds’ın 19 yaşındaki kızı Rowan, daha önce “Pretty Baby” filmini izlemeyi reddedip olup biteni çocuk istismarı olarak nitelendirmişti.

“BUNU YAPMAMA İZİN VERİR MİYDİN?”

Sonra da annesine “Benim 11 yaşındayken bunu yapmama izin verir miydin?” sorusunu sormuştu. Shields’ın verdiği yanıt ise kesin bir “Hayır” olmuş ve bir anda omuzları düşmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir