Burcu Esmersoy: İyi olmak için hepimiz gibi bir yolum var

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler gerek bölgedeki vatandaşları gerekse tüm Türkiye’deki vatandaşları derinden etkiledi. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği deprem birçok kişinin de ruh sağlığının bozulmasına yol açtı.

Sosyal medyayı aktif kullanan ve bu sayede iyi bir gelir elde eden Burcu Esmersoy, büyük yıkım sonrası sosyal medyada birkaç yardım paylaşımı dışında sessizliğe büründü. Depremin ardından kaybolan Burcu Esmersoy takipçileri tarafından merak ediliyordu. Güzel modelin neden sessizliğe büründüğü ortaya çıktı.

DOKTORU SOSYAL MEDYAYI YASAKLAMIŞ

Edinilen bilgiye göre 46 yaşındaki Esmersoy’un sosyal medyaya ‘zorunlu’ ara verdiği ortaya çıktı. Çocukluk travmaları olan ve düzenli olarak psikolojik destek gördüğünü saklamayan Burcu Esmersoy, depremle ilgili gördüğü paylaşımlar sonrasında ileri derecede anksiyete bozukluğu yaşadı.

Ünlü sunucu, çocukluk döneminde yaşadığı anne ve babasıyla ilgili travmaları nedeniyle düzenli olarak psikolojik destek alıyor.

“YARDIMLARA KONSANTREYİM”

Hayranları tarafından merak edilen Esmersoy, günler sonra sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Esmersoy; “Geçtiğimiz ay içinde herkes gibi kendimce yaptıklarımın yanında daha büyük grupların bir parçası olarak güzel işlere katkı olmakla ilgiliydim sadece…Şimdi daha faydalı olunabilecek her durumda elle tutulabilecek yardımlara konsantreyim. Gerçekten fayda sağlayacak, yardımcı olmaya çaba gösterdiğim insanlara, geleceğe yönelik planlarında destek olacak konular üzerinde çaba sarfediyorum…” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir