CHP’li Aslanoğlu, AKP’nin listesini yorumladı: Dönekler kampı gibi!

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 14 Mayıs seçimleri öncesi AKP’nin listesindeki eski CHP’li isimleri sert dille eleştirdi. 

“DÖNEKLER KAMPI GİBİ…”

AKP’nin İzmir listesini değerlendiren CHP’li Aslanoğlu, “Orası dönekler kampı gibi. Bütün dönekler orada! Omurgasız teğmen, Savcı Sayan. Söz veriyoruz o omurgasızı vekil yaptırmayacağız” ifadelerini kullandı.

“SENİ VEKİL YAPTIRMAYACAĞIZ”

“Seni vekil yaptırmayacağız” diye devam eden Aslanoğlu, “Bizim oylarımız ile seçilip AKP milletvekili olan omurgasızı bu sefer oylarımız ile vekil yaptırmayacağız. 9+9 Her iki bölgede de 9 vekil çıkartacağız. Seni sandığa, partini tarihin derinliklerine gömeceğiz. Sana da söz! Biz kazanacağız, çıkar siyasetçilerini tarihe gömeceğiz” dedi.

AKP İzmir 1. bölge dördüncü sıra milletvekili adayı Mehmet Ali Çelebi, 2018 genel seçimlerinde CHP’den vekil seçilmiş, daha sonra partisinden istifa etmişti. Savcı Sayan da yıllarca CHP’de siyaset yaptı, daha sonra AKP’ye geçti. Yerel seçimlerde Ağrı Belediye Başkanı seçilen Sayan, birinci bölge altıncı sıradan aday gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir