Göz altı çevrenizde bu yöntemi mutlaka deneyin: Kazayaklarını yok etmek 10 saniyenizi almayacak. Kırışıklıklara doğal maskeler..

Aynaya bakıldığı zaman ilk gözünüze takılan ve yaşlılık belirtileri olarak kabul edilen kaz ayağı çizgileri, genç bir cildiniz olsun istiyorsanız kabusunuz olabilir. Göz kenarlarındaki kırışıklıklar daha fazla derinleşmeden önlem alırsanız uygulayacağınız yöntemler de daha çabuk etki eder.

Kazayaklarınız için evde doğal maskeler yapabilir, doğru kremlerle çizgilerle mücadele edebilirsiniz. Göz kenarındaki bu kırışıkların derinleşmemesi ve daha belirgin olmaması için cilt bakımınıza dikkat etmenizi öneriyoruz.

Kazayağı nedir?

Kazayağı kırışıklıkları, göz çevresinde ve göz altlarındaki ince çizgilere verilen isimdir. Göz kenarındaki kırışıklıklar yoğun olarak mimik kullanmak, gülmek, gözleri kısmak, kaşları çatmak gibi nedenlerle ortaya çıkabilir. Bunları herkes yapsa da bazı kişilerde daha derin kazayağı kırışıklıkları meydana gelir. Bazı insanlarda ise ince çizgiler olarak kalır.

Hangi durumlarda kazayağı çizgileri görülür?

Yüzdeki en ince ve hassas deriyi meydana getiren göz çevresindeki deride, çok yoğun çizgilenmelerin olması normaldir. Güneşte çok fazla kalmak, makyajını temizlemeden uyumak, çok fazla sigara ve alkol tüketmek, yeterli su içmemek insanlarda kazayağı çizgilerinin daha çok görülmesine yol açar.

Göz çevresindeki kuruluk da kazayağı çizgilerine neden olabilir.

Kaz ayaklarına etki eden maskeler nasıl yapılır?

1. Maske

Malzemeler:

  • 1 yumurta akı
  • 5 damla limon
  • 1 tatlı kaşığı bal

Tüm malzemeleri bir kap içerisine alın ve karıştırın. Yüzünüzde bulunan çizgilerin yukarı yönünde masaj şeklinde maskeyi uygulayın.

Maskeyi cildinizde 15 dakika bekletin.

Daha sonra ılık suyla durulama işlemi yapın.

2. Maske

Malzemeler:

  • 1 adet olgunlaşmış avokado
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Olgunlaşmış avokadoyu kabuğundan ayırın.

Avokadonun içerisine badem yağını ekleyin.

Bu maskeyi gözünüze gelmeyecek şekilde uygulayın ve 20 dakika yüzünüzde bekletin.

Ardından maskeyi ılık suyla yıkayın.

Bu doğal maskeleri düzenli olarak uygulamaya devam etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir