Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşeceği HDP’li Sezai Temelli Almanya’da Öcalan’a selam gönderdi

HDP’nin vekili Sezai Temelli, Almanya’da düzenlenen, PKK paçavraları ile donatılan ve teröristbaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük naralarının atıldığı sözde Nevruz etkinliğine katıldı. Temelli, zafer işareti yaparak geldiği kürsüde, seçimde iktidarı göndereceklerini öne sürüp Öcalan’a selam gönderdi.

KILIÇDAROĞLU HDP İLE GÖRÜŞECEK

Siyasi partiler, seçimlere kısa bir süre kalan ittifak çalışmalarını hızlandırdı. Terör örgütü PKK’nın ‘gizliden’ destek verdiği 6’lı koalisyon, aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu gösterdi. Kılıçdaroğlu’na ilk tebrik ortağı HDP’den geldi. HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, CHP liderini genel merkeze beklediklerini ifade etti. İYİ Parti kanadı ise HDP ile yan yana görünmemek adına, HDP’nin masadaki varlığını reddetti.

İYİ PARTİ: HDP’LİLER DE BİZİM SEÇMENİMİZ

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi ziyaret etmesine destek vererek, “HDP’liler de bizim seçmenimiz. HDP’nin var olma hakkını tanıyoruz” açıklamasını yaptı.

KOALİSYONUN 7. ORTAĞI ALMANYA’DA PKK ETKİNLİĞİNE KATILDI!

Temelli, zafer işareti yaparak geldiği kürsüde, seçimde iktidarı göndereceklerini öne sürüp Öcalan’a selam gönderdi.

Temelli skandal açıklamasında, “Artık zamanıdır. Bu köhne düzenden, bu sistemden bu iktidardan kurtulma zamanıdır. Bu düzeni değiştirecek bir yolumuz var. Bize bu yolu açan bizi oluşturan sayın Abdullah Öcalan’a da selam olsun” ifadelerini kullandı.

PKK ELEBAŞI KARASU’DAN ALTILI MASA’YA DESTEK: TOPLUMDA UMUT YARATTILAR ERDOĞAN’I DEVİRECEĞİZ

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu yayınladığı video ile Kılıçdaroğlu’nu aday gösteren altılı koalisyonu destek verdi. Depremin ardından Altılı Masa’nın gücünün daha da arttığını söyleyen elebaşı, “Erdoğan’a en çok zararı biz verdik biz karşı çıktık. Ne diyorlar ‘Son terörist kalıncaya kadar devam edeceğiz.’ Bunun durması ancak demokratik değişimle olur. Bu konuda Emek ve Özgürlük İttifakı (HDP) üzerine düşeni yapacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir